Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

En az araç kiralama süresi nedir ?

En az kiralama süresi 30 gündür.

Araç kiralayabilmek için sürücü belgesi ve kiralama yaşı sınırlamaları nelerdir?

En az 2 yıl geçerli sürücü belgesine sahip olmak ve üst sınıf araç kiralamalarında en az 25 yaşında olma koşulları aranır.

Sigorta çeşitleri ve kapsamları nelerdir ?

Sigortaların geçerlilikleri, Trafik kaza, Hırsızlık ve Akol raporlarının ibraz edilmemesi ve/veya aracın alkol, uyuşturucu etkisi altında kullanılması ve/veya yasal hız sınırlarının aşılması halinde kendiliğinden ortadan kalkar. Cam, ayna ve far kırılması, lastiklerin yarılması ile kullanım hatalarından doğacak zararlar, sigorta kapsamı dışında tutulmuştur.

Kiraladığım aracı benden başka biri kullanabilir mi ?

Caron Filo aracını kiralayan dışındaki 3. şahısların kullanımları, ancak sürücü belgesi ve kimlik belgelerinin Caron Filo yetkilisi tarafından kira sözleşmesine kaydı halinde mümkündür.

Uzun süreli kiralama koşulları nelerdir ?

30 gün ve üzeri araç kiralama ihtiyaçlarınız için 0 212 586 27 60 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Ek Hizmetleriniz nelerdir ?

GPS ( Navigasyon cihazı ) : Rezervasyon esnasında talep edilmesi halinde ek ücret karşılığında temin edilebilir.

HGS Etiketi : Kiralama süresi boyunca 50 TL hizmet bedeli karşılığında temin edilebilir. Kullanım ücretleri ayrıca tahsil edilir.

Bebek Koltuğu : Rezervasyon sırasında istenilmesi halinde ek ücret karşılığında sağlanabilir.

Teslim ve Bırakma :  İstanbul il sınırları içerisinde araç teslim almak veya iade etmek istenilmesi halinde 400 TL karşılığında sağlanmaktadır. İstanbul dışı araç teslimatlarında veya iadelerinde merkez ofis baz alınarak istenilen adres mesafesi hesaplanarak km başı 10 TL ile hesaplanmaktadır. 

Ödeme şekilleri nedir?

Ödemeler, geçerlilikleri Caron Filo tarafından kabul edilen kredi kartlarıyla yapılabilir. Seçilen ödeme türüne bakılmaksızın, yaklaşık kira bedeli araç teslimi sırasında tahsil edilecek, kesin hesaplama kira bitiminde yapılacaktır. Kira bedeline ek olarak kredi kartından araç grubuna göre değişen tutarlarda depozit amaçlı provizyon alınır.